| Anonim445zzz a întrebat:

daca am 17 ani, 1, 75 inaltime si sunt "nici slab, nici gras " ce fel de proteine imi recomandati? Pentru masa musculara sau pentru cresterea in greutate?
PS : Proteinele pentru cresterea in greutate imi va forma si muschii sau doar ma ingras?
Multumesc mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Cristian_Laur_1986 a răspuns:

Degeaba iei proteine trebuie sa faci si efort fizic masa musculara nu se dezvolta de la stat orice ai lua in schimb proteinele maresc aportul de apa care il retin muschii deci pe langa proteine cauta si un set de exercitii

| Anonim445zzz explică (pentru Cristian_Laur_1986):

Am uitat sa precisez ca fac sala

| Cosmin86 a răspuns (pentru Cristian_Laur_1986):

Serios, proteinele maresc aprotul de apa?

| Anonim445zzz explică (pentru Cosmin86):

Imi poti lasa un ID de mess ca vad ca te pricepi

| Cosmin86 a răspuns (pentru Anonim445zzz):

Pe privat