| cealapamarin a întrebat:

Ce imi recomandati pentru cresterea in masa musculara? Bcaa? Aminoacizi? Proteine?

11 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Nu lua suplimente decat sub supraveghere medicala.

| Cosmin86 a răspuns (pentru doctorandus):

De ce, nu sunt steroizi...

| GdX a răspuns:

Iti recomand carnea de vita si oua de gaina.

| denisTiky a răspuns:

Iti recomand sa mergi la sala si sa iei suplimente controlat si cu cap.

p.s: mai bine mergi la un antrenor de fitness, el te va ajuta mai bine ca noi si iti va si explica ce sa iei. La nutritionisti nu cred ca e cazul.
Succes!

| Gaby212 a răspuns:

Nu lua suplimente dupa capul tau.Iti pot deregla metabolismul...Am incercat si eu chestia asta, cu proteine si aminoacizi.
Mi-a fost foarte rau.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Gaby212):

In primul rand sunt cam acelasi lucru (o proteina e formata din aminoacizi). In al doilea rand, se gasesc in mancare... iei ca suplimente doar daca nu-ti poti asigura 2 grame /kg-corp zilnic din ce mananci.

| Gaby212 a răspuns (pentru Cosmin86):

Generalizam doar happy
Eu asa am facut si mi-a fost rau.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Gaby212):

Ce ai luat? Nume firma si nume produs.

| Gaby212 a răspuns (pentru Cosmin86):

De la XNutrition...Nu imi mai amintesc exact ce era. Daca voi gasi cutia am sa iti spun exact.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Gaby212):

Ca e interesant sa vedem ce contine produsul pe langa proteine. spre ex. firmele cu produse ieftine, contin aspartam ca indulcitor(care e o mega-porcarie). Altele contin mult zahar, combinat cu stevie sau altceva, etc.

| Gaby212 a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu,n-avea aspartan sau E-uri.Nici indulcitori sau potentiatori de gust.
Era un praf pe care il dizolvam in mancare, cate un pliculet dimineata.
Dupa 2 saptamani am inceput sa ma simt slabit, imi era greata si ameteam.
M-am oprit si mi-am revenit instantaneu