| HerciuMarinelaDana a întrebat:

Bună TPU. Dacă am luat 2 pastile de anticoncepționale Regividon aseară în seara aceasta continui cu următoarea sau intrerup pana mâine

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu sti ce ti a zis medicul, daca nu stii, suni la cabinet si intrebi o asistenta de a medicului sau chiar pe medic

| Madaxo97 a răspuns:

Dar de ce ai luat 2? Acum daca iei in continuare, o sa se decaleze si tot va rămâne o zi in care vei rămâne fără pastilă. Poți sa iei si in seara asta, nu se întâmplă nimic, sau poți sa sari peste o zi si sa iei mâine, nu le va afecta eficiența daca sari o zi peste o pastilă, faci cum vrei.