| adelinazrsh a întrebat:

Daca as manca tot ce vreau si cat vreau (bine nu beau bauturi carbogazoase, fast food si nici chipsuri nu mananc) in timpul zilei iar dupa 6 nu mai mananc di fac sport si mai beau si ceai, reusesc sa slabesc?
Am 15 ani.
Funda! :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| MaximClaudiu a răspuns:

Teoretic, asa ar trebui.
Oricum, iti sugerez sa nu recurgi la pastilele de slabire.
Daca vezi ca nu prea are efect, incearca sa manaci oleaca mai putin
Sportul te ajuta sa slabesti in momentul in care transpiri, pentru ca atunci elimini grasimile si alte chestii in plus.
Rezultatele nu se vor vedea imediat, asa ca ai rabdare.
Varsta in general nu prea conteaza, dar fiind la varsta adolescentei stii sigur ca nu te vei ingrasa

| Çõяÿηą a răspuns:

Reusesti sa slabesti daca numarul de calori arse pe zi este mai mare decat numarul de calori pe care le consumi intr-o zi.

| MirceaRadu21 a răspuns:

Poti intra aici si sa te documentezi cu tot ce te intereseaza:http://d-news.ro/category/sanatate/

| BAysta a răspuns:

Da dar sa nu mananci dupa 6:30.Si inainte sa nu mananci carne prea multa adica in exces sau chestii de genul acessta.