| Rockerrockin a întrebat:

Daca nu mai beau sucuri carbogazoase, nu mai mananc seara, nu mai mananc fast-food, slabesc? Si daca da cam cat si in ce interval(14 ani 96 kg)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, daca elimini tot ce-i nesanatos din hrana ta (sucurile, fas-foodul, dulciurile si mancatul duap 7 seara, actegoric vei slabi.
Te-ar ajuta si mai mult, daca te-ai puca in acelais timp si de alergat, macar jumatate d eora pe zi, dupa care poti urca la 1 ora sau mers cu bicicleta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

.1-3max kg/săptămână, aşa ar fi sănătos, bea apă 2-3l.
sport, mâncare gătită, crudă, fructe, salate, integral etc
dar ţine-te de asta, că altfel nu faci nimic, nu te stresa prea mult pe chestia asta, rezultatele vor apărea.

| Otto19 a răspuns:

Frate manaca bine, simte-te bine, fa putin sport, o sa vezi cu timpul da rezultate, asta cu fast food e caterinca, e adevarat te ingrasa daca manaci in excces dar daca manaci odata pe 1 luna, si chestii de genu, sucurile sunt bune cand iesi in oras, dar nu in timpul antrenamentului sau dupa la interval de cateva ore, o dieta nu merita sa ti o sa te simti slabit, ai 14 ani corpul se schimbe in timp

Răspuns utilizator avertizat
| Bianca777 a răspuns:

Da, si eu am facut asa si am slăbit. Trebuie să ai răbdare, nu poti slăbi asa repede. Fa niște exerciții, aleargă, sari coarda. Miscarea ajuta mult