| Marjn a întrebat:

Fumez de 7 luni cu pauze maxim 4 tigari pe zi o sa se vada daca fac radiografie pulmunara ca trebuie sa fac un control si ce aceea sau cum pot scapa de chestia asta

Răspuns Câştigător
| Teo29 a răspuns:

Pur si simplu nu mai fumezi, pune-ti o aplicatie pe telefon : stop smoking, ceva alegi din aplicatiile din Magazin Play care crezi ca te-ar ajuta.

Eviti sa stai sau sa mergi in locuri unde sa fumeaza pentru inceput, ca sa poti scapa definitiv.

Daca ai dorinta, si realizezi ca te distrug tigarile, atunci vei reusi. Nu va fi usor, vei manca probabil mai mult, dar cu perseverenta vei trece si peste cele cateva zile de sevraj.

Apuca-te si de un sport, du-te eventual in vizita la un spital de penumologie sau la oncologie ( sectia pneumologie ) sa vezi oameni pe moarte, cu un singur plaman care se roaga sa moara si care tusesc sange... poate asa te vei lasa mai usor happy

( poti cauta pe net video-uri de genul sa vezi ce inseamna tigara pentru organism. )

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se va vedea ca fumezi, la radiografie, si in plus, daca mai continui, se va vedea si in calitatea vietii tale. Iti va pute gura a scrumiera cand te pupi cu cineva, vei gâfâi dupa 2 min de alergat, si asa mai departe. Fumezi acum 4 pe zi ca n-ai bani, da stai ca v-a facut astia alocatiile la 150 ron pe luna, aveti bani de un carton acum. Nici nu stiu daca sa rad sau sa plang ca au marit astia alocatiile, ca se vor apuca toti copii de fumat. 3-4 din o suta or sa isi ia pachet, restul de 90 si ceva, vor fuma ca au bani pe mana.

| MarcuPopescu a răspuns:

Nu,nu se va vedea.Se vede doar in sânge, încearcă si tu sa te abții pana la control.