| Ymela a întrebat:

Daca iei unele pastile cu cola se poate intampla ceva grav? adica poti ajunge la spital?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu, ce naiba. laughing Am luat nu stiu cate pastile cu suc si n-am avut nimic. Nu e cea mai ok varianta dar nu inseamna ca te baga in spital

| pam0pam a răspuns:

Nu, nu in general nu se intampla chestii atat de grave incat sa ajungi la spital. Depinde si de medicament probabil. Imahineaza ti ca exista o reactie in stomacul tau intre cola si acidul din stomac. De recomandat sa luam pastilele cu apa ca ele sa se poata descompune si elibera substanta activa.