| Andreea150203 a întrebat:

Daca mi-a intarziat menstruatia 4 zile, dar am dureri mici de burta si dureri de sani, e doar o dereglare hormonala, nu? Am mai avut menstruatie neregulata in ultimele 3 luni, dar aceasta intarzie cel mai mult. Am facut sex protejat tot timpul, niciodata neprotejat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Faceți un test de sarcină pentru liniștea dumneavoastră. În rest, nu e vreo dereglare, pur și simplu, e natura de vină! Nu te mai panica pentru orice întârziere.

| AlexandrEv a răspuns:

Eu zic să mai aștepți câteva zile, iar dacă întârzie în continuare, cel mai bine e să faci un test de sarcină, pentru liniștea ta. Ai grijă să îl faci corect, dimineața, când mergi prima dată la baie. Ar trebui să îți dea mai multe explicații farmacista, de unde cumperi testul. Nu e cazul să te îngrijorezi, hormonii sunt de vină pentru întârzieri sau pentru menstruație precoce, dar cel mai bine e să te asiguri că nu există alte cauze. O seară frumoasă!

| Andreea150203 explică (pentru AlexandrEv):

Voi face, dar exclud posibilitatea unei sarcini deoarece nu am facut-o niciodata neprotejat, iar primul meu act sexual a fost in septembrie.