| anonim_4396 a întrebat:

daca ramai insarcinata, mai ai simptome de ciclu? Sau in schimbul lor ce simptome ai?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
19 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Semnele de sarcină apar ( DACĂ apar ) doar din a 2-a lună de sarcină şi PRIMUL semn este întârzierea/LIPSA menstrei ( DACĂ nu apare "ciclu peste sarcină" ).

Există "ciclu peste sarcină" : acesta apare cam la aceeaşi dată ( în lunile 1-4 de sarcină ), durează DOAR 1-2 zile, este slab cantitativ şi sângele este închis la culoare ( maroniu/brun-roşcat ).

Dacă menstruaţia ta a avut aceste "caracteristici", atunci e POSIBIL să fi însărcinată!

Dacă, în schimb, menstra a fost "normală" şi a durat 3-7 zile cu o cantitate acceptabilă de sânge, atunci NU cred să fi însărcinată.

Vezi 15 semne/simptome de sarcină la linkul :
http://www.mamicamea.ro/despre-sarcina/semne-si-simptome-de-sarcina.html

Toate cele bune.

| OnuOnulică a răspuns:

Ele apar doar din a 2 luna de sarcina.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tu stii ce inseamna ciclu, nu? Daca nu uite aici: " Succesiune de fenomene, stări, operații, manifestări etc. care se realizează într-un anumit interval de timp și care epuizează, în ansamblul lor, evoluția unui anumit proces (repetabil)".
Tu ai simptome de asa ceva sau cum ca eu nu intelge.

| Louysse a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma refer la ciclul menstrual iar daca ramai insarcinata mai ai aceleasi simptome de ciclu...nomal ca stiu ce e aia ciclu si cum se manifesta

| anonim_4396 explică (pentru Louysse):

E o mare diferenta intre ciclu si si ciclu menstrual.

| Karlitta a răspuns:

Iti mor neuronii.Dar la tine e prea tarziu dejalaughing.

| Louysse a răspuns (pentru Karlitta):

Ai facut o gluma? Vai ce am mai ras. Hai mai incearca o data poate data viitoare rade mai multa lume

| Karlitta a răspuns (pentru Louysse):

Hahaha ma cac pe tine de ras fetito.Ma bucur ca de f***t te *** da habar nu ai sa dai un search pe google. Uite draguto http://www.7p.ro/default.aspx?PageID=1212 a fost greu? Sa ne rugam sa nu fii.N.as vrea sa se inmulteasca specia ta. Oricum, sper ca te.am ajutat.

| Louysse a răspuns (pentru Karlitta):

Gagico eu zic sa te duci sa te epilezi asa cum ai spus intr-o intrebare pentrut gagicatu. Si crede-ma am pus intrebarea asta pentru a afla un raspuns cat mai concret nu sa imi dai tu site-uri de pe goolgle ca asa stiu sa caut si eu. Sti raspunsul la intrebarea mea? eu zic ca nu... asa ca shhh... app: poti sa te si vopsesti in zona intima, o sa fi mai sexywinking

| Karlitta a răspuns (pentru Louysse):

Hmmm...mai bine vopseste.te tu blonda daca nu esti deja.In fine... daca nu ti.a folosit site.ul meu imi pare rau ca mi.am irosit 5 minute pretioase din viata.

| Louysse a răspuns (pentru Karlitta):

Si ia zi, ce faceai in alea 5 minute? Frate uite din asta ma iau de tine, pentru ca nu ai fost in stare sa te abtii, sa iti permiti sa faci pe inteligeanta doar daca stii ca esti in stare sa faci fata oricarei persoane. Daca sti ca nu poti face asta taci ca nu sti cum te faci de caca...

| Karlitta a răspuns (pentru Louysse):

Ceva mult mai interesant decat sa caut raspunsuri pentru o increzuta ca tine.Si da, sunt in stare sa fac fata.Tie cu atat mai mult.Nu dau doi bani pe tine si nu.mi zice tu sa tac deoarece in caz ca ai uitat tu ai inceput cearta asta.

| Louysse a răspuns (pentru Karlitta):

"Iti mor neuronii.Dar la tine e prea tarziu deja" Iti aduci aminte de asta? Unde a aparut prima data? Asta presupun ca a fost opera mea nu? Mai fata ai grija ce vorbesti ca nu ai dreptate. Sa ghicesc, dupa comportament si felul cum gandesti si vorbesti ai in jur de 14-15 ani. Daca ma insel asta inseamna ca ar trebui sa te maturizezi.

| Karlitta a răspuns (pentru Louysse):

Nu draguta am 17 si crede.ma ca nu ma intreci in maturitate.Macar eu nu ma dau ceva ce nu sunt.Tu cati ani draga de te dai asa de matura?

| Louysse a răspuns (pentru Karlitta):

Tu 17?laughing Hai cu minciuna asta iesi afara de pe TPU

| Louysse a răspuns (pentru Karlitta):

Si pana la urma care a inceput discutia asta ca la ea ramasesem?

| mikakalin94 a răspuns:

Este ceva ce se aseamana cu un simptom al premenstruatiei, te dor sinii, in rest totul e altfel, iti spun din propria experienta

| Louysse a răspuns (pentru mikakalin94):

Multumeschappy

| mikakalin94 a răspuns (pentru Louysse):

Cu drag