| Hyora a întrebat:

Buna TPU... Daca vreau sa slabesc ce alimente am voie sa mananc si ce nu? ....pentru cel mai bun raspuns ofer funda :-D

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai nu ai voie sa mananci dulce, prajeli, paine, paste. fara fast food si alte nebunii gen chipsuri.

Important e sa mananci mancare cat mai naturala, pregatita cat mai sanatos (salate, pui, peste la gratar) si e important sa mananci la ore fix si in cantitati rezonabile

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum ( respectiv dacă eşti fată sau băiat ), pentru ca să vedem dacă este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci. Mananci cat mai multe fructe. In fiecare dimineata iti faci limonada mai concentrata cu zeama de lamaie ( distruge grasimea si ajuta intestinele ), mananci jumate din painea pe care o mancai ieri. ( adica mananci mai putina paine decat mancai inainte sa vrei sa slabesti ), bei multe lichide si numai mananci asa multe dulciuri. Sper sa iti fie de folos! Sper sa reusesti! Bafta! Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E foarte simplu sa slabesti, renunta la paine si la zahar ma refer la ORICE produs ce contine zahar, painea o poti inlocui cu cartofi fierti,mamaliga, orez, etc si zaharul cu fructe: mere, pere, etc.Bea peste 3l de apa pe zi. Testat pe mine intr-o luna vei slabi mult.

| Hyora explică:

Pai am 16 ani... Sunt fata... Am 1.70 si 74 de kg crying(

| bursuc001 a răspuns (pentru Hyora):

Atunci când vrei să răspunzi unui user, TREBUIE să apeşi pe "Raspunde" aflat SUB răspunsul dat de userul respectiv, acolo ţi se va deschide o "casetă" ( de dialog ) în care-i scrii mesajul/răspunsul!

În acest mod, userul respectiv va primi o NOTIFICARE şi va ŞTII că i-ai trimis un răspuns.
În caz contrar, el NU ştie că cineva i-a răspuns la mesaj.

Acum am dat întâmplător peste întrebarea ta ( aceasta ) şi am observat că mi-ai răspuns ( incorect )!

Ţi-am răspuns ACUM la întrebarea postată în 1 Iulie 2015 happy

O zi frumoasă!