| MobscenexD a întrebat:

Buna TPU de 2-3 zile sunt balonata am burta mult mai mare de cat o aveamsi ma doare si burta si curge un lichid mai albicios si gelatinos mentionez ca nu am facut sex. doar am frecato si si-a dat drumu pe chiloti mei oare as putea fi insarcinata? va rog spuneti-mi de ce sunt balonata fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU eşti însărcinată, stai LINIŞTITĂ :)

Senzaţia de balonare şi durerile de burtă/ovare/spate pot reprezenta simptome premenstruale, care apar cu 3-7 zile ( sau mai RAR, chiar cu 10 zile ) ÎNAINTE de a veni menstra - deci, e posibil ca în următoarele zile să-ţi vină menstruaţia!

"Scurgerea vaginală alb gălbuie" despre care spui ( "lichid mai albicios si gelatinos" ) este secreţia vaginală NORMALĂ şi o vei avea până la menopauză ( întreruperea fiziologică a ciclurilor menstruale ).

Doar că, aspectul secreţiei vaginale normale DIFERĂ în funcţie de perioada de fertilitate în care te afli.

Vezi mai multe detalii la linkul :
http://www.mamicamea.ro/sanatate-femei/secretia-vaginala-normala.html

Dacă acea scurgere/secreţie NU are miros urât/deranjant şi NU este însoţită de mâncărimi sau usturimi, şi dacă are o culoare albă/transparentă ( eventual puţin spre roz ) atunci NU ai de ce să te îngrijorezi.

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://adevarul.ro/......index.html
In cazul in care situatia persista ar fi bine sa consulti un medic(nu cumva sa ai parte de surprize neplacute-si nu ma refer la bebe sa stii)

| Madayna a răspuns:

Balonata ai putea fi din cauza mancarii, iar secretii vaginale au majoritatea fetelor dar trebuie sa fi in garda pentru ce ai incercat. Sa ejaculeze in chiloti nu stiu daca e tocmai bine.