| METALL2000 a întrebat:

Buna e ceva daca am stari de voma, ma doare burta si imi curge un lichid alb pe chiloti, Ce s-ar putea sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Natashha a răspuns:

Ai auzit de menstruatie? fugi la magazinul din colt si ia-ti un bax maree de tampoane.o sa ai nevoie!winking

| filaret03 a răspuns:

Lichidul alb e ciclul! asa se intampla pe la vreo 13-14 ani! du-te si ia-ti tampoane olixbig grin

| METALL2000 explică (pentru filaret03):

Dar am 11 ani si implinesc 12 e normal sa imi vina la varsta asta?

| BiscuiteOreo a răspuns (pentru METALL2000):

Normal, la 11-12 ani incepe pubertatea big grin

| filaret03 a răspuns (pentru METALL2000):

E normal...

| TheTruthBeneathTheRose a răspuns:

Secretia aceea este ceva normal dar dupa tot ce spui iarta-ma daca gresesc ca nici nu stiu cati ani ai si chiar te rog sa nu te superi dar poate iti vine ...ciclul...

| DarkBlood32 a răspuns:

Iti vine ciclu. happy

| deutzadia a răspuns:

Da este normal.Stiu persoane la care le-a venit si pe la 8-9 ani.Serios.Deci sigur iti va veni menstruatia(ciclul).Pa

| aalexandradumitru a răspuns:

Pai si eu am avut aceste stari cu o saptamna inaine de a imi veni prima data menstruatia. Daca inca nu ti-a venit acesta poate fi un motiv.