| Emmma5566 a întrebat:

De 2 ani am menstruație și a fost mereu regulata (doar o data s-a dereglat), vine mereu la 26 de zile dar luna asta mi-a întârziat cu câteva zile și nu stiu dacă e o simpla dereglare sau e altceva. Țin sa Menționez ca am 14 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AwGenetix a răspuns:

Decat sa mentionezi ca ai 14 ani mai bine mentionai daca ai avut vreun partener, chiar si in joaca sau ceva.
daca nu, si sper sa nu, nu ai de ce sa-ti faci griji. la inceput e total neregulata menstruatia voastra.

| Emmma5566 explică (pentru AwGenetix):

Nu am avut niciodată un iubit sau vreo experiența de genul deci nu