| ioana_9187 a întrebat:

Am o întrebare. Luna trecută am avut menstruatie, dar foarte putin si a întarziat si 5 zile. Luna aceasta iar a întarziat 9 zile si tot asa foarte putin, cateva picături. Mentionez nu am avut contact sexual. Ce poate fi?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ce poate fi? O dereglare hormonală sau o răceală veche netratată!
Ceaiul de crețișoară este un stimulent hormonal natural și ajută la reglarea menstrei.
Pa, pa.

4 răspunsuri:
| Puffulets ♥ a răspuns:

Poate fi o raceala!
De obicei cand ai racit la burta menstruatia intarzie, iti curge putin si culoarea este mai maronie. Ai grija mai ales ca esti fata.

| danco a răspuns:

Sunt mai multi factori la tulburarile menstruale, la tine hipomenoree. pot enumera aici, stresul, caldura excesiva, dieta (cafea, ciocolata, alcool etc), probleme la rinichi, ficat, splina etc. cauta la magazinele naturiste planta "Angelica sinensis (Dan Gui)". Asta e cea mai buna planta pentru reglarea ciclului la femei. Acum mai conteaza si daca esti copil, caz in care se poate explica mai usor intarzierea ciclului.

| meioana a răspuns:

Ai uitat sa mentionezi daca ai avut contact sexual sau nu:-p...deci nu avem cum sa iti spunem despre ce e vb... du-te la un doctor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aaaaaaaa