| AlexUtza3q a întrebat:

De 2 ani imi tot curge un lichid alb-galbui care dupa ce sa 1 ora pe chilot prinde un miros urat.eu am crezut ca e secretie vaginala dar la mine e abundenta rau de tot.ce poate fi? si inca ceva de vreo 2 saptamana ma tot mananca zona intima si acum ma si ustura.am doar 13 ani si la ginecolog nu vreau sa merg ca imi e rusine si frica! Multumesc! Funda!:* si va rog fara rasp in batjocora.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TiffanyღBJ a răspuns:

Daca are miros urat si este insotita de mancarimi si usturimi, NU este secretie vaginala normala. Iti inteleg rusinea, pentru ca esti mica, dar trebuie sa o lasi deoparte si sa mergi la medic pentru a rezolva problema. Daca se agraveaza o sa fie si mai rau

6 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Poate sa fie o infectie vaginala, sau doar o iritatie.
Acum depinde unele fete/femei au secretia vaginala mai abundenta ca altele.
unele se schimba 1 data pe zi, altele 3 - 4 ori
Fiecare femeie e diferita in felu ei big grin
oricum eu nu inteleg un lucru.
Iti e rusine de ginecolog?
Pai ginecologul ala a vazut mai multe vrabiute decat te-ai uitat tu la a tabig grin
Sau sa o zicem in alta faza, mai degraba te-ai cracana in fata la prieten decat in fata la ginecolog, nu?
Stai calma pustoaico, si ai grija cu baieti kiss

| TiffanyღBJ a răspuns:

Trebuie sa mergi la doctor, pentru ca asa cum a zis cu ValyChan este o infectie si daca nu o tratezi o sa evolueze si o sa se complice, iar mai tarziu va fi si mai greu de tratat. Ai stat si asa foarte mult...Nu are de ce sa iti fie rusine.

| AlexUtza3q explică (pentru TiffanyღBJ):

Ma gandesc a poate fi secretie vaginala care stiu despre ea numai ca ma gandeam ca dc miroase urat ...la voi nu se intampla? ca noi am invatat despre asta dar nush.stiu cum e insa imi e rusine ca mna..eh oh go on poate ma mai gandesc dar ma gandeam ca e secretie vaginala

| AlexUtza3q explică (pentru TiffanyღBJ):

Am inteles! mersi oricum de ajutor!

| TiffanyღBJ a răspuns (pentru AlexUtza3q):

Cu placere. Multa sanatate happy

| TiffanyღBJ a răspuns (pentru AlexUtza3q):

Daca are miros urat si este insotita de mancarimi si usturimi, NU este secretie vaginala normala. Iti inteleg rusinea, pentru ca esti mica, dar trebuie sa o lasi deoparte si sa mergi la medic pentru a rezolva problema. Daca se agraveaza o sa fie si mai rau

| ValyOppa a răspuns:

Bună! happyAr putea să fie o infecţie şi chiar dacă ţi-e frică te sfătuiesc să mergi la doctor deoarece este în joc sănătatea ta. Încearcă să vorbeşti şi cu mama ta, fără ruşine.O poţi ruga să vină cu tine la doctor sau să-ţi de'a ceva sfat.winking
Ai grijă de tine :*