| anonim_4396 a întrebat:

TPU! De 3 zile ma simt foarte deprimata (sufar de depresie si anxietate de cativa ani). De asemenea, astazi am avut o stare de lesin urata, m-au luat deodatata ametelile si simteam efectiv ca nu ma mai tin pe picioare. Din fericire eram in casa si m-am intins repede pe canapea, stand asa vreo jumatate de ora, timp in care am luat si o tableta efervescenta de calciu.

M-am tras pe maini pentru ca am crezut ca probabil sunt aplecate, iar acum nu am am acea stare, insa acum simt un mic disconfort, cand si cand, incerc sa explic cat mai bine... pe partea stanga, pe lateralul corpului... Sper ca ati inteles ceva.

Ce poate fi? As putea merge la analize, insa imi e si frica. Un mic sfat, va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| immortalfaith a răspuns:

Doctorii nu te mananca, sunt oameni chiar deci nu strica
Desi eu cred ca e de la lipsa de sport, alimentatie proasta si ganduri inutile

| Adii91 a răspuns:

Daca zici ca suferi de anxietate, asta iti explica starile din start (si eu sunt anxios, stiu cum e)...ai ajuns la concluzia asta pe cont propriu( adica te-ai autodiganosticat? ) sau ai avut o intrevedere cu un psiholog/psihiatru?

In ceea ce priveste analizele, ele nu strica niciodata. In mare, problema e probabil una psihica, dar pentru linistea ta interioara nu strica sa vezi bucata aia de hartie care iti zice ca totul e in regula din punct de vedere al sanatatii.

In rest, iti urez numai bine, stiu prin ce treci si doresc oricui trece prin asa ceva sa-si gaseasca linistea si starea de bine. Daca mai ai nelamuriri sau pur si simplu vrei sa te descarci cuiva, ma gasesti aici.

| cristi2k a răspuns:

Chiar meriita sa mergi la medic si incearca sa iei citamine (siplimente alimentare) sa mananci mai bine si sa te apuci de sport macar 20 de abdomene pe zi iti revii.
Dar prima data daca sufer de depresie ar fi mai bine sa pleci la un medic pshiolog.
Numai bine! happy

| Mmiimmii a răspuns:

Paaai... Am vazut mai multe cazuri. Cand simteai ca lesini si ai cazut pe canapei probabil este de la dieta. am vazut fete care au cazut late din cauza ca mancau prea putin. dar nu neaparat de la asta. Du-te urgent la medic poate ai o infectie