| RobykaBskf a întrebat:

Buna TPU de 3 zile, mi-au aparut pe penis niste cosuri albe, dupa cum am citit sunt cosuri fordyce dar sunt bagate in piele ce trebuie sa fac ca sa ma scap de ele?

Am 14 ani si am fost la medic si mi-a spus ca sunt cosuri fordyce ce trebuie sa fac sa dispara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Punctele Fordyce sunt normale, nu ai nici un motiv sa scapi de ele, asa vor ramane toata viata.

| RobykaBskf explică (pentru Brigaela):

Dar e urat sa le ai?

| Brigaela a răspuns (pentru RobykaBskf):

Nu, e normal. Majoritatea barbatilor le au

| KodrutZ a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=ffJm1PzBdM0
In principiu poti sa le lasi in pace ca nu te omoara si nici nu iti afecteaza cocoshu' negativ... :)

| owneriest a răspuns:

Am avut si eu doua si doar le-am spart si am scos tot din ele si nu am nici o problema
nici macar cicatrice nu a ramas

| RobykaBskf explică (pentru owneriest):

Si cu ce le-ai spart greu? cu ac?

| owneriest a răspuns (pentru RobykaBskf):

Le-am spart cu unghiile big grin adica le-am strivitbig grin
dar daca ti-e greu mai bine spargele mai intii cu un ac apoi strivestele

| RobykaBskf explică (pentru owneriest):

Dar daca dau cu ac nu ma infectez?

| owneriest a răspuns (pentru RobykaBskf):

Sterilizeaza acul in apa fierbinte apoi cu spirt sau ceva alcoolic

| RobykaBskf explică (pentru owneriest):

Si daca fac asa se duc? aveai multe tu?

| owneriest a răspuns (pentru RobykaBskf):

Am avut doar 2 si dupa asta nu am mai avut deloc

| RobykaBskf explică (pentru owneriest):

Eu am mai mult unu langa altu e de la sebum