| RobykaBskf a întrebat:

Buna TPU de 3 zile, mi-au aparut pe penis niste cosuri albe, dupa cum am citit sunt cosuri fordyce dar sunt bagate in piele ce trebuie sa fac ca sa ma scap de ele?

Am 14 ani si am fost la medic si mi-a spus ca sunt cosuri fordyce ce trebuie sa fac sa dispara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| MisterSprinkle a răspuns:

Daca faci laba dispar laughing bafta

| untu a răspuns (pentru MisterSprinkle):

Termina cu gluma asta si este pacat grav!

| RobykaBskf explică (pentru MisterSprinkle):

Nu e adv nu mi-am facut laba.

| Unstopable a răspuns:

Toarna spirt pe ele si o sa treaca

| Grimster a răspuns:

Salut. Cred ca am aceeasi problema (puncte Fordyce). Din cate am citit, nu exista niciun tratament sigur, dar nici nu sunt periculoase pentru sanatate. Intr-adevar, nu sunt estetice, dar daca treci peste asta, n-ai nicio problema.
P.S. Daca doctorul nu ti-a oferit niciun tratament, de ce crezi c-ai putea gasi un raspuns pe site-ul asta care nu cred ca e frecventat de medici dermatologi?

| alexandralovebooks a răspuns:

Daca doctorul nu ti a spus sa faci nimic nu trebuie sa faci nimic. Poate vor disparea de la sine sau este ceva specific varstei.