| dfwq23 a întrebat:

de acum ceva vreme de cand mi-am crescut parul, am parul c-am sarma, sa spunem pentru ca cand bate vantul nici nu se misca, asa putintel.
Stiu chestia cu balsamul, am unul care este cu aer conditionat, pentru orice tip de par. Nu stiu cum sa-l folosesc, mi-e frica ca sa nu-l ingros parul, vreau sa fie mai moale si pufos.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Laura927 a răspuns:

Pai cat de lung este parul tau?
orice balsam de par are instructiuni de folosire pe eticheta.
In orice caz iti explic, fii atent:

-uzi parul cu apa TIBIE
-pui in palma sampon, cat sampon pai ceva gen cat o cireasa
-clatesti cu apa TIBIE
-pui in palma balsam, cat balsam pai ceva gen o jumate de cireasa
-BALSAMUL se aplica DE LA JUMATATEA FIRULUI DE PAR IN JOS, nu pe tot parul pentru ca balsamul daca este aplicat la radacina o sa iti ingrase parul mai repede.
-clatesti foarte bine parul de balsam cu apa tibie
-la sfarsit dai un jet rapid de apa rece peste par asa parul tau va fi mai moale si mai stralucitor.

In cazul in care ti ingrasa parul mai repede decat de obicei iti recomand sa folosesti mai putin balsam, sa te clatesti mai bine sau poate sa folosesti alta marca de balsam.

1 răspuns:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Cu balsamul te speli pe cap inainte de a folosi samponul.