| Ionut8943 a întrebat:

Salut, am nevoie de o parere (din partea tuturor ☺)
Asta-vara am avut un fel de nevralgie intercostala, am fost la medic si mi-a zis ca nu e nimic, sa stau calm.
Dupa aceea, cam toata vara am avut dureri de genu' pana am descoperit niste geluri relaxante, a trecut acum. Tin sa mentionez ca sunt si fumator, in orice caz, ma gandesc sa ma las, am 15 ani.
Revenind, de cand am avut scoala parca durerile au inceput sa fie inauntru, ba prin partea stanga in fata ba pe la omoplat. Nu mai ma dau cu unguente, nu prea isi mai fac efectul.
Durerile se simt seara, in pat si incepe sa-mi bata inima repede, fara niciun motiv, incep sa ma simt stresat si simt ca respir greu, durerile nu sunt jenante, pot sta cu ele dar ma omoara psihic. Ma gandesc ca as putea avea ceva la plamani desi cand am fost la doctor (mi-a vazut plamanii intr-un fel cat si inima

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 15 ani fumator?
Stii ca avand inca plamanii nedezvoltati la varsta asta, poti usor sa-i imbolnavesti?
Unde sunt parintii tai, nu traietsi cu ei, nu simt ca mirosi a tutun?
Ma gandesc ca tu esti incosntient fiind inca copil, dar parintii tai nu vad nimic, nu simt nimci sa te opreasca?!

| Ionut8943 explică (pentru Violleta2022):

Ba da, traiesc dar faza e ca nu fumez atat de mult astfel incat sa simta si ei, gen 3-5 tigari/zi.
Mersi de raspuns, vreau sa elimin chestia asta cu fumatul, s-o scot din viata mea. Mi-am tras o sperietura, am avut un atac de panica sau ceva gen tahicardie nu stiu, si mi-era de vreun infarct. Mersi din nou de raspuns. happy