| bobolina27 a întrebat:

De astazi de dimineata am o durere care se intensifica, in partea dreapta in spate,in drept cu soldul,am ameteli asa din senin si nu am nici pofta de mancare. De ceva timp ma simt mereu obosita, desi dorm foarte mult si nu pierd noptile. Nu am stat cu spatele gol ca sa ma fi tras curentul si nici nu sunt racita. Am mai avut probleme cu rinichii acum vreo 2 luni si am urmat si un tratament. Am doar 18 ani, credeti ca e posibil sa am probleme cu rinichii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai un medic poate stii, alltcineva face doar presupuneri, fiecare om este unic, si de aceea nu se poate da un diagnostic decit de un medic care te vede, te consultă, i ti cunoaste tot istoricul bolilor tale de cind te ai născut, acesta este medicul de familie, mergi cu toată increderea la el, sau la ea daca este doctoriță, si acolo vei găsii raspunsurile mult asteptate, de unde esti? Multă sănătate.

| bobolina27 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Multumesc frumos. Din Craiova sunt

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru bobolina27):

I ti multumesc si eu tie. Sănătate multă.

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la medic. Nu te putem ajuta noi. Daca este grav mergi maine la urgenta.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sărut mînuțele! Multumesc pentru fundă. Cum te simti?

| Zorn a răspuns:

Probleme cu rinichii pot să apară şi dacă te abţii să mergi la toaletă o perioadă îndelungată de mai multe ori.

Fă nişte analize.

| Alexandr a răspuns:

Mai bine te duci la medic!

| Cîrciumaru_Marius_1998 a răspuns:

Nu știu ce probleme ai putea avea... câtă apă bei zilnic?