| iuliiiaaaaaaaa a întrebat:

TPU`. de cand m`am apucat de fumat(4 luni jumate). am uneori senzatia ca nu am aer destul in piept. simt ca ma sufoc. rareorii. dar totusi, se intampla. poate fi din cauza tigarilor? vreau raspunsuri concrete de la fumatori daca se poate :*. multumescc. fundita :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| bogdan3vl a răspuns:

Sa fi sigura ca asta e motivu.si eu am fumat 2 luni si ma simteam f naspa si oboseam repede si cum m-am lasat dupa cateva zile totul a re venit la normal a fost greu sa ma las dar am reusit incearca si tu sa te lasi ca poti daca vrei

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cand fumam, pateam exact acelasi lucru si cred ca toti fumatorii patesc asta.

| camryn a răspuns:

Ce organism inteligent ai!hee hee (asta e semnalul "nu mai putem, vrei sa ne omori?" din partea alveolelor pulmonare). Nu toata lumea pateste asta. Daca ar pati asa toti (teoretic daca s-ar si lasa de fumat din cauza asta), ar da faliment producatorii de tigarihee hee. In fine, daca totusi nu te poti lasa de tigari (sau nu esti convinsa de lucrul asta), fa un test: trage un fum si sufla aerul expirat intr-un servetel alb, si imagineaza-ti ca servetelul e plamanul tau.winking Cam asa se explica senzatia ta de sufocare.

| florin08 a răspuns:

Chestia care ti se intampla e din cauza tigarilor.Ti se intampla cumva dupa ce fumezi o tigara?

| Chαяtreux a răspuns:

Ce`ti aduce fumatul?
-Cancerul
-Bronsita
-Emfizemul pulmonar
-Ateroscleroza
-Ulcerul gastroduodenal
-Declinul inteligentei
-Riduri
-Fragilitate imunitara
-Infarct
-Gripa
-Sindromul tabagic fetal
-Infertilitatea

Raspuns: multe! happy

| Hohenheim a răspuns:

.WOooaaooo ce COOL fumezii, acum poti sa zici ca esti cocalar de cocalar. *sarcasm*
Intai de toate intreaba-te de ce te-ai apucat de fumat si dupa intreaba-te daca e un motiv destul de valid pentru ati face rau propriului corp.
Fato, lasate de tigari ca nu-ti fac bine.

| savancea a răspuns:

Eu nu fumez...dar fratele meu da, de cand avea 16 ani si acum are 19 dar imediat ce s.a apucat a inceput sa aiba simptomele pe care le ai si u apoi a inceput o tuse urata apoi din ce in ce mai grav acum nu poate sa scape de ea.si a devenit foarte dependent de tigari ...lasa.te cat mai poti sad