| anonim_4396 a întrebat:

de cateva zile am aflat ca sunt însărcinată marti am programare la doctor dar pana atunci nu vreau sa stau ingrijorata... am 10 zile de cand trebuia sa vina menstruatia... am dureri de spate si ii cand ma doare si burta de 4 zile si azi am vazut ca am o scurgere maronie este normal, sa ma ingrijorez? Nu vreau sa pierd sarcina

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Lostlyric a răspuns:

Da. Menstra poate sa apara si in timp ce esti insarcinata. Nu-ti face griji. Asteapta prima programare care o ai si vezi ce-ti spune si doctorul.

| Bitzer a răspuns:

Iar tu astepti sa-ti raspunda niste necunoscuti, pe un website, pentru a-ti pune la punct sanatatea. Fuga la doctor!

| anonim_4396 explică (pentru Bitzer):

Am mai citit si unele au scris sa este normal altele ca nu...eu astept sfaturi de la cine a trecut prin asta

| ArianaAndrea266 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat la fel in prima sapt. de sarcina si vreau sa spun ca m.am speriat groaznic..Ginecologul a zis ca e normal sa mai fie scurgeri maronii mai ales la inceput de sarcina. Acum sunt in sapt. a 4 a si totul e ok..Multa sanatate si sarcina usoara!