| Gabrielaizabela23 a întrebat:

Buna ziua, eu cu soțul meu ne dorim un copil.
Luna trecută în decembrie am incercat de câteva ori, sperând că se va întâmpla. Luna aceasta mai exact ieri în mod normal trebuia să îmi vina menstruația, a venit și a ținut fix o zi. până azi, doar o scurgere maronie, dureri abdominale nu am, doar niste dureri de spate. Am făcut vreo 2 teste de sarcina care au ieșit negative. Nu pot sa zic că am simptome ca intr-o sarcina.Ce am observat e ca mă duc la baie foarte des sa urinez, eu neavând probleme de genul înainte.
Ar putea fi vorba de o sarcina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca "incercatul acela de cateva ori in decembrie" a fost cand nu erai in perioada fertila, atunci a fost inutil, fiindca atunci cand vreis a ramai gravida, faci zilnic sex, mai ales cand esti in perioada fertila.

In ce priveste testul de sarcina, se face DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala.
Orice test facut inainte de 21 de zile de la ultima partida, va arata eronat si testul este inutil.

| Sfatuitorul2008 a răspuns:

Da

| Raluka0001 a răspuns:

Mai fa iar testul maine. daca nu cere sfatul unui medic. sau fa niste analize. E bine pentru tine.