| andelove a întrebat:

de cateva zile am amigdalitele umflate,am luat bromhexin, tantum verde dar de cateva ore au inceput sa creasca din ce in ce mai mari si simt o presiune insuportabila in urechea dreapta.am incercat cu sare fierbinte dar tot nu trece.ce pot sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Se cheama amigdale, nu amigdalite. Termin-o cu prostiile si
0. Ia si cumpara AntiGrip de la DaciaPlant, ia urgent o doza normala. Dupa 2-3 doze, deja ar trebui sa se amelioreze situatia. Eu de ani buni folosesc doar AntiGrip si mereu si-a facut treaba de minune.
1. Du-te la doctor!

| blueangel2001 a răspuns:

Buna.Te inteleg esti intr-o situatie neplacuta.Incearca sa sugi multe bomboane mentolate incearca hexoralete fa-ti ceai nu chiar fierbinte cald bea ceai mult sa nu te dezitratezi seara cand te pui in pat pune intr-un ciorap orex si baga-l la microunde pana se incalzeste dupa aceea pune-l pe gat (piept), noaptea pune-ti la gat un prosop inmuiat in spirt medicinal si dormi cu el (spirtul absoarbe raceala nu stiu cum sa ma exprim)dar daca ai mai mult de 5 amigdalite pe an adica probleme cu amigdalele trebuie sa ti le scoti.Majoritatea copiilor si-a scos amigdalele tu dormi nu simti nimic dupa aceea nu o sa mai ai nicio problema cu amigdalele.(Incearca sa pui in ceai un pic de miere). Insanatosire grabnica!

| blueangel2001 a răspuns:

Scuze orez nu orex.