| CausingCatastrophy a întrebat:

De câteva zile am o problema. De obicei menstruația mea este foarte abundenta, însă de sâmbătă, de când trebuia să îmi vina, se întâmplă unele lucruri ciudate. Nu curge în tampon aproape deloc, este doar vizibila la urinare, pe hârtia igienică și are culoarea maro (acest lucru se întâmplă de 4 zile), asemănătoare cu felul în care este in ultimă zi de menstruație. Menționez că în ultima luna am fost extrem de stresata și am avut stări de anxietate extreme. Nu mi s-a mai întâmplat niciodată așa ceva. Aveți vreo idee ce ar putea fi? Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| brokxy a răspuns:

Tulburari hormonale. Am patit si eu exact ca tine!
Este de la stress.
Ok deci uite ce ti se poate intampla.
Zic ceea ce am patit eu de cateva ori.
Se poate sa nu iti mai vina luna asta deloc! Dar iti va veni luna urmatoare in alta data. Sau iti poate veni pe la sfarsitul lunii asteia. Dar de obicei cand aveam si eu asa menstruatia.....nu mai venea... Este foarte posibil sa iti vina luna viitoare
Da, este din cauza stresului

1 răspuns:
| JicaContra a răspuns:

Sportivele de performanta care se antreneaza intens si sunt intr-un stress extrem ca nu ajung la timp la performanta necesara pot sa nu mai aiba ciclu deloc, chiar luni bune

deci, cumpara magnerot 500mg, si incearca sa te linistesti, oricare ar fi motivul stresului, sanatatea ta e mult mai importanta!