| Ionela4677 a întrebat:

Buna, am o întrebare pentru ca sunt extrem de stresată. Ultimul act sexual protejat a fost pe 05.01, iar menstruația mi-a venit pe 24.01 și m-a ținut vreo 4-5 zile dar nu era foarte abundentă. Pe 19 Februarie mi-a venit iarăși menstruația dar cu un flux slab și m-a ținut doar 2 zile. Menționez ca a fost și sânge deschis și închis, maro acum, am avut mici chegulete. Sânii ma dureau înainte de menstruație, iar acum ca nu mai am, mi-au trecut. Exista vreo posibilitate sa fiu însărcinată? Sunt foarte stresată din cauza acestei menstruatii.

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Si de ce nu mergi la medic? Nu astepta pe TPU diagnostic, mergi la ginecolog te consultă si aflii.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca ti-a venit deja menstruatia pe 19 Feb, este ca o confirmare ca nu esti insarcinata!

| Violleta2022 a răspuns:

Pe viitor, ca sa nu mai fii stersata si sa te poti bucura de sex relaxata, excitata si placuta, apelati la PREZERVATIVE ca nu musca, nu dor si nu au efecte secundare, dar confera confort, placere si siguranta in timpul sexului!

| Ionela4677 explică (pentru Violleta2022):

Am menționat faptul ca a fost protejat

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ionela4677):

Daca au fost toate protejat, atunci de ce ai atata stres?

| MagdaIrimie124 a răspuns:

Depinde dacă în aceasta perioada ai mai avut alte contacte sexuale neprotejate. Dacă nu ai avut, stai liniștită, posibil sa fie o dereglare hormonala.