| Classy a întrebat:

De câteva zile am scurgeri vaginale urât mirositoare şi as dori să ştiu dacă e necesar neapărat un consult ginecologic(chiar dacă fac dus mirosul persistă).Nu am nici un alt simpltom, oare va trece de la sine? Îmi puteţi recomanda nişte remedii naturale? Mă gândeam dacă persistă, să merg totuşi la ginecologie. Însă cu iubitul meu se poate? E major şi eu am 16 ani.Multumesc şi rog seriozitate

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
OBLIGATORIU trebuie să mergi la ginecologie, tratamentul îl veți face amândoi, fără contact sexual.
Pa, pa.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
contolul ginecologic este cel mai indicat, te duci la medicul de familie si ceri o trimitere catre ginecolog, doar asa vei afla ce te framanta. poate fi o infectie/o raceala puternica si trebuie tratata corespunzator nu dupa ureche
O seara bunahappy

| Alcyon a răspuns:

Trebuie neaparat sa mergi la ginecolog. Bolile netratate pot duce la complicatii grave, cum ar fi sterilitatea (adica n-o sa mai poti face copii). Prietenul tau trebuie sa faca si el tratament, pentru ca altfel exista riscul sa te infecteze din nou.

| Peaches a răspuns:

Nu te gandi ca va trece intr-o zi, doua sau mai multe. Mergeti la doctor impreuna. E posibil sa-ti dea tratament numai tie dar e mai probabil sa va dea tratament amandurora.

| ZambetDeGheata a răspuns:

Probabil este o infectie. Du-te la ginecolog!