| Vladimir99 a întrebat:

Ce solutie as putea folosi pentru a inlatura vasele de sange de pe albul ochilor? Cand sunt obosit sunt foarte multe si am ochii foarte rosii, insa chiar si cand sunt odihnit, am cateva vase destul de pronuntate pe albul ochilor. Ce as putea face ca sa scap de ele? Merci

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Reek54 a răspuns:

Incearca canamicina pentru 3 zile la rand, daca nu are efect du-te la medicul de familie ca sa te indrume mai departe.

| Cruciuliță a răspuns:

"visine" e foarte bun daca folosesti.e-un fel de colir. sanatate si numa bine.

| Cruciuliță a răspuns:

Tipu asta vrea sa-si faca numar cat mai mare de vizualizari rolling on the floor

| Reek54 a răspuns (pentru Cruciuliță):

Ce tarziu ti-ai dat seama.happy

| h3r a răspuns:

Buna. Ai incercat Canamicina? ( O crema foarte buna, o poti lua de la farmacie si fara reteta )
Parerea mea este ca ar trebui totusi sa faci o vizita la medic...

Take care!

| Osscar a răspuns:

Mai mai, ...pai tu intrebi de chestia asta aici in loc sa mergi la un specialist oftamolog? Si daca iti spun sa te dai de exemplu cu acid pentru ca face bine, tu vei si face asa? FI MATUR SI DUTE LA UN SPECIALIST.

| Vladimir99 explică (pentru Osscar):

Pai am intrebat aici doar orientativ, ca poate cineva a avut exact aceeasi problema ca si mine. Daca cineva imi spune sa incerc cu Visine, de exemplu, poate o sa incerc... dar daca cineva imi spune sa incerc cu acid, ca si tine, evident ca nu o sa incerc... fi tu matur si nu mai da raspunsuri din astea de doi lei si incearca sa ajuti cu un sfat realist, ca pana la urma, asta este TPU, nu pentru ironii ieftine si sfaturi evidente in genul "du-te la medic"

| Osscar a răspuns (pentru Vladimir99):

Inteligent