| Gabitaancutaelena a întrebat:

Buna TPU, de cateva zile sunt foarte stresata la modul ca de 4 zile sunt îngrijorata ca aș avea probleme cu inima, am fost la ekg mi-a iesit totul bine, am fost atat de speriată încât s-a instalat un stres foarte groaznic si faza e ca nu stiu cum sa mai scap de el, noaptea ma trezesc sunt agitata, tremur si ma gandesc la ce-i mai rau.Luni ma duc la un cabinet privat si aflu mai detaliat de ce am avut palpitatii si dureri in ziua de Revelion si ma tot gandesc la rau. Întrebarea mea e cum scap si cum uit toate lucrurile astea, stiu ca totul depinde de mine si eu sunt aia care se gandeste si chestii, a mai pățit cineva? Sunt momente în care uit dar apoi îmi reamintesc iar si uneori ma calmez singura la crizele de panica pe care le fac. La Psiholog nu vreau sa merg deoarece nu sunt în depresie si sunt capabilă sa ma controlez si sa gândesc! A mai pățit cineva? Vreau câteva modalități sa uit ce e în mintea mea. Dau funda :**

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| existential a răspuns:

Cred ca o sa iti treaca, si palpitatiile si anxietatea. Incearca sa vorbesti cu cineva, parinti, prieteni, un medic bun. Ajuta si a doua opinie de la medic.
Eu am avut dureri de inima mult timp si au trecut de la sine. Mai mergeam uneori la cate un control si nu imi gasea nimic in neregula.

1 răspuns:
| mindchild a răspuns:

Salut. Psihologul nu se ocupa numai de depresii, ci și de anxietate.
Chiar cred un ca psihoterapeut te-ar ajuta să treci mai ușor peste asta