| kmy609 a întrebat:

Am patit de cateva ori cand am un motiv de suparare si plang prea mult si ma mai si gandesc la acel motiv respir scurt cam 2 secunde si foarte repede. Nu pot sa controlez lucrul asta si mai si tremur. Ce poate fi? un soc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Rax a răspuns:

Cred ca e vorba de atacuri de panica, si eu am avut, cauta despre ele pe internethappy

| kmy609 explică (pentru Rax):

Nu stiu daca are legatura, dar ma inteapa venele de la incheietura mainii stangi si dureri puternice in piept, am facut control si mi.a dat aspacardin dar nu are efect

| Rax a răspuns (pentru kmy609):

Durerile puternice in piept le ai si la atacuri de panica, nu poti respira, dar curios cu intepaturile de la incheietura...

| kmy609 explică (pentru Rax):

Doctorul a zis ca sunt de la lipsa de calciu asa ca nu cred ca are treaba cu asta. durerile in piept nu sunt numai atunci, nu e zi in care sa nu ma doare in piept mai ales cand fac miscari bruste

| Rax a răspuns (pentru kmy609):

Daca te duci la alt medic va avea alta parere,asa cum se intimpla dessad ma gindesc ca la durerile de inima auzeam ca incepe sa te doara bratul sting, cel din partea inimii, acum tu cu incheietura de la stinga, nu prea mi vine sa cred ca nu are legatura, asa cum a spus el.

| kmy609 explică (pentru Rax):

Bratul stang imi amortea imediat dupa ce incepeau intepaturile la mana, a zis ca e lipsa de calciu de aia si intarzieri menstruale, dar nici vorba de anticonceptionare pentru reglare sau vitamine pentru lipsa de calciu ci aspacardin pastile pentru inima chiar daca a zis ca nu are cum sa am proble cu inima de la 20 de ani... oricum am de gand sa fac alt control caci nu prea a dat importanta acest cardiolog arab mai ales ca nu era la cabinet privat ci la urgente in spital

| Rax a răspuns (pentru kmy609):

Toti bolnavii de inima se pling de durere al bratului sting, este lucru stiut, succes la urmatorul cardiologhappy

| kmy609 explică (pentru Rax):

Mukltumesc!

| XToXicGirlXX a răspuns:

Nu este un soc, esti foarte sensibila si nu ar trebui sa fii ranita des...