| OannaPaullaa a întrebat:

Buna Tpu.De ceva timp am mainile uscate...Si daca ma fac cu crema sunt fine 5-10 minute dar dupa aia iar mi se usuca.Imi puteti spune ce sa fac sa fie tot timpul fine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| PowerpuffMe a răspuns:

Sunt niste servetele imbibate cu o solutienumite HAUSMITTEL- MIT TIEFENWIRKUNG, de la NEO-BALLISTOL. crede-ma nu stiu unde se gasesc, dar sunt super bune, inainte pielea mea zici ca era din solzi I don't want to see.
ps: puuuuteee raaau primele 10-15 minute, e facut din... ceva de balena laughing

| OannaPaullaa explică (pentru PowerpuffMe):

Mersii pentru raspuns. rolling on the floor

| pietrean a răspuns:

Pielea uscata de pe maini,poate fi influentata de mai multi factori:frig,vant,ploaie,soare,umiditate scazuta,detergenti sau lipsa vitaminelor A,B,C si sulf(ceapa,usturoi).De vina poate sa fie si deshidratarea,mai ales vara.Din acest motiv,ar fi bine sa consumi mai multa APA.
Poti folosi crema pentru maini cu galbenele+vit A, F(de la Cosmetic Plant), ulei de masline.
Pe GOOGLE, poti afla mai multe, tastand cuvintele maini+uscate+cauze+tratament.

| OannaPaullaa explică (pentru pietrean):

Va multumesc pentru raspuns toate raspunsurile imi sunt folositoare deci cum fac cu funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Ceva lipseste din organism sau de la frig sau trebuie sa eviti contactul cu detergentii mai duri.
Daca ai ulei de masline in casa, e solutia ideala.
Te pup!

| lorena3771 a răspuns:

Buna. Du-te la farmaacie si cere crema pentru maini uscate. Te faci cu ea doar cand iti sunt uscate mainile. Are un miros placut si nu e scumpa. Bafta.