| crazysour a întrebat:

Ce pot sa fac sa am tot timpul mainile uscate?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am avut si inca mai am uneori problema asta...e de la lipsa de calciu..bea mai mult lapte happy.Mie mi-a trecut, dar de cateva zile nu mai am baut lapte si iar am mainile ude. daca nu, atunci ai putea sa mergi la doctor sa vezi ce iti recomanda, dar mie asta mi-a spus si vadca functioneaza...
Sper ca ti-am fost de ajutor.

| crazysour explică (pentru anonim_4396):

In cat timp ai vazut rezultate si cat lapte beai de obicei pe zi?

| anonim_4396 a răspuns (pentru crazysour):

Pai la inceput de vreo 2-3 ori pe zi(cam vreo 2 saptamani)... apoi doar dimineata si atat..acum nu mai beau neaparat in fiecare dimineata lapte, dar depinde si de cata lipsa de calciu ai in organism..Mainile mele mai sunt ude doar daca este foarte foarte cald in camera, sau daca ma sperii tare in rest nu mai am probleme.

10 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Sa folosesti crema hidratanta pentru maini.Crema de maini Neutrogena de la farmec sau glicerina citrica este eficienta. Imi amintesc ca am folosit si crema de galbenele care a dat rezultate.

| mona a răspuns:

Cunosc situatia din proprie experienta si sincer chiar nu exista remediu [sunt intr-adevar ceva prafuri si ceva spray care pe moment iti mentin mainile uscate

Răspuns utilizator avertizat
| crazysour explică:

Mentionez ca sunt o persoana foarte emotiva

| marius0000 a răspuns:

Sa nu le mai bagi in apa

| noinspirationforname a răspuns:

Crema nivea

| farebil a răspuns:

Crema cu glicerina...si nu mai sta asa mult cu ele la frig..sau nu sta cu mainile in sapunul pentru spalat vase ..iti usuca mainile big grin

| Barbarie_Mara_1997 a răspuns:

Iarna se intampla de la frig si poti folosi o crema hidratanta, dar daca le ai uscate si pe timpul verii, te sfatuiesc sa consulti un dermatolog! happy