| Jdjrjrjrdndnfn a întrebat:

Bună TPU.De ceva timp imi este frica de dorinte... Uneori imi pun dorinte negative in gand si unele mi se indeplinesc.si cu toate ca eu nu-mi doresc nu stiu ce sa fac imi este foarte frica si m-am saturat de ex"Imi doresc foarte mult sa mor in somn"sau "sa moara cu xxx in somn sau intr-un accident rutier"etc nu stiu ce sa fac..simt ca innebunesc de frica.Uneori simt ca fac si infarct. Sper ca ma puteti ajuta!sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Freddie23 a răspuns:

Multi avem/aveam senzatia asta. Se intampla deseori sa crezi in prostiile astea pe 13-14 ani (cred ca si tu esti tot pe acolo), in realitate sunt doar niste coincidente bazate pe puterea ta de ratiune de care nu-ti dai seama.
E ca si cum as spune ca "M-am gandit ca Halep o sa piarda, iar cu gandul meu i-am adus ghinion si a pierdut!" Realitatea este ca orice m-as fi gandit eu, Halep tot pierdea si asta a fost doar o coincidenta care ar putea sa ma faca sa ma simti vinovat - asa ca tine.

Nu exista puterea gandului ca forta de determinare chiar daca unuii cred asta la pacanele, zaruri etc - totul este doar coincidenta in cazul tau si nu are nimic de-a face cu tine, iar pentru aia cu norocul este vb de acelasi lucru - normal ca din cand in cand o sa mai pice si ce vrei tu, dar asta nu se intampla ca te scremi tu cu gandul.

Relax... lumea merge inainte oricum ar fi! N-ai tu nici o treaba in asta!

1 răspuns:
| Jdjrjrjrdndnfn explică:

Nu stiu... dadeam exemplu...