| Jdjrjrjrdndnfn a întrebat:

Bună TPU.De ceva timp imi este frica de dorinte... Uneori imi pun dorinte negative in gand si unele mi se indeplinesc.si cu toate ca eu nu-mi doresc nu stiu ce sa fac imi este foarte frica si m-am saturat de ex"Imi doresc foarte mult sa mor in somn, mereu stau cu frica zi de zi ...ma tem sa nu mor in somn dintr-o prostie, nu stiu ce sa fac..simt ca innebunesc de frica.Uneori simt ca fac si infarct. Sper ca ma puteti ajuta!sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Luizaaa a răspuns:

Știi vorba aia " Ești ceea ce gândești". Încearcă să gândești cat mai pozitiv. Nu contează dacă nu crezi asta, până la urmă te convingi. În momentul în care îți dorești ceva, de obicei faci tot posibilul sa obții acel lucru. Dacă vei avea dorințe pozitive și nu te vei mai gândi la alte lucruri vei putea sa scapi de aceasta "frică". Poate părea greu la inceput, dar vei fi liniștit după. Controleaza-ti gândurile! Mult succes!

1 răspuns:
| JoleneSth20 a răspuns:

Încearcă să-ţi pui dorinţe constructive ca să atragi lucruri, întâmplări pozitive.
,, Ești ceea ce gândești.''