| SashaAsaka a întrebat:

De ceva timp imi este rău.
Adica imi vine cu leșin, am dureri in capul pieptului si câteva secunde nu pot respira, inima imi bate foarte tare, si vad încetosat.
Sunt amețita mai mereu, câteodată nu imi simt corpul.

Si cand stau pur si simplu in picioare sau jos la fel se intampla.

Acum câteva luni ma durea foarte tare capul si imi curgea sange din nas in fiecare zi!

Credeți ca exista vreo legătura intre cele doua?
Ce pot sa am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa nu te duci la doctor, astepta sa iti ghiceasca cineva pe net problemele ca e mai sigur si mai comod

| Ripley a răspuns:

Du-te cat mai repede la un doctor. n-o sa gasesti ajutor pe un site pe care lumea intreaba ce marime trebuie sa le aiba penisul la 14 ani.

cu sanatatea nu te joci si pare o problema serioasa, fugi la doctor cat mai repede.
Iti doresc sanatate multa!

| Lands0fMancunia a răspuns:

Probabil tensiunea e mare. Iti sugerez sa mergi la doctor cat mai repede cu putinta, nu e de jucat cu sanatatea.

| EchkhardHN a răspuns:

Inseamna ca esti aproape sa-ti dai duhul. Bafta rolling on the floor)

| Blackqueen a răspuns:

Ai reusit sa te mai ingrasi? sau ai mai slabit? ti-am vazut intrebarile anterioare, si daca nu te-ai mai ingrasat este de explicat si starea ta. O spun din proprie experienta. Ma infometam des fiindca ma consideram grasa. Si ajungeam la dureri crancene de burta, dureri de cap, ameteli etc. Dar 38 de kg la 18 ani este foarte putin! Trebuie sa te ingrasi repede. Da-l naibi balet, inteleg ca parintii tai au facut eforturi mari pentru asta, dar ai mei nu m-ar lasa sa fac ceva ce-mi afecteaza starea de sanatate. Ai incercat sa vorbesti cu mama ta? Sa ii spui ce ai pe suflet? Ce se intampla? Sa nu iti imaginezi ca sunt vreo fata de bani gata sau ceva. Am o familie modesta, dar care ar face orice pentru sanatatea mea. Nu este o rusine sa-i spui mamei tale, cum am auzit multe colege de clasa"vai fata, cum sa vorbesti cu mama ta deapre asa ceva" si erau subiecte banale.
Revenind, starea ta de sanatate este mult mai importanta, ar trebui sa mergi urgent la doctor.