| Camillaopss a întrebat:

Buna TPU, de ceva timp ma chinui cu respiratia si simt un nod in piept uneori.cand inspir simt ca mi se blocheaza aerul, voi merge luni la medic insa daca ma puteti ajuta cu o parere.e posibil sa am astm?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| IceRope a răspuns:

Dacă mergi abia luni la medic înseamnă că n-ai nici pe dracu. Ți se pare doar, din cauza numărului scăzut de neuroni viabili.

| nukeyly a răspuns:

El medico o sa-ti spuna exact, daca se stie, noi degeaba iti dam o aspirina wireless dupa cap, chiar nu te ajuta.

Asmul apare din multi factori pe fond genetic, polaurea din orase, sau legile lui Murphy, de aia mai cade careva brusc la 19 ani tot natural, viata merge inainte.

| IarsiIar a răspuns:

Nu te ajutam. Mergi la medic.
Te chinui DE CEVA TIMP si nu ajungi la medic? De unde sa stie TPU ce ai tu?