| i0oOoOo0 a întrebat:

Nu mi-e sete niciodata, mananc putin. Acum 2 luni a fost gasita Helyobacteria in stomac, sa fie oare aceasta bacterie cauza? Beau apa sa fie acolo insa se duce direct la vezica si dau afara imediat apa bauta si colonul sufera din cauza asta...
Am reprogramare pentru verificarea din nou prezenta bacteriei insa peste 1 luna, eu observ ca inca o am (scuip ceva galbui in fiecare dimineata ).
Ce as putea sa beau, sa mananc? Nu am idee, imi vine sa nu mai mananc nimic si nici sa beau, sunt satul de toate...
Inca ceva pentru un scaun cat de cat trebuie sa beau aproximativ 4 litri sau mai mult de apa intr-o zi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

2 l sunt recomandati pentru o buna functionare a orgasnismului, vara simtim nevoia de mai mult sau daca suntem f activi si in anotimpul rece.
Suplimenteaza cantitatea de fibre daca ai colonul lenes, majoritatea oamenilor functioneaza bine cu 20 g fibre/zi, altii cu 35g.
Banuiesc ca ai facut tratament pentru acea bacterie, nu?
Fa-ti si un control la urologie.

| mgtow a răspuns (pentru alina2k18):

Si daca nu bea 2L de apa ce pateste un om, il doare capu?

| i0oOoOo0 explică (pentru alina2k18):

Da am avut tratament, insa acea bacterie e rezistenta la antibiotic luam 3 g deantibiotic (total ) pe zi, insa e la fel ca inainte de tratament tot asa scuip, posibil ca bacteria sa fie inca acolo si nu intr-un fel sau altul sa nu dea voie trecerea apei spre colon sau ceva de genu (parerea mea). Deoarece pofta de,, sete '' nu o am daca beau ori ce in 30 min - 1 ora sa zicem dau afara (in mod natural ) apa ...se duce foarte putina cantitate de apa spre colon nu stiu ce blocheaza

| alina2k18 a răspuns (pentru mgtow):

Unii nu au nimic, altii se constipa /dureri de cap,/ probleme cu rinichii, etc.
Apa o mai poti lua si din fructe, legume, supe, ciorbe, ceaiuri, sucuri naturale de legume si fructe.

| alina2k18 a răspuns (pentru i0oOoOo0):

Vezi ce spune doctorul cand te duci din nou.
Pai e normal sa te duci la baie la o ora dupa ce ai baut ceva.
Nu are treaba ce zici tu cu apa la colon...
Consuma si fructe si legume, supe, 2-3 ceaiuri pe zi de care iti plac.
Nu cumva ai si un regim avand bacteria aia?

| i0oOoOo0 explică (pentru alina2k18):

Nu am avut regim alimentar pentru bacteria aia doar buline 2 sapt si atat. o sa vad ce zice cand ma duc din nou.

| aXy99 a răspuns (pentru mgtow):

Daca nu bei suficiente lichide timp de mai multe saptamani/luni (in functie de cantitatea lipsa) poti sa mori.

| mgtow a răspuns (pentru aXy99):

Ee, depinde ca lumea nu bea 2l de apa pe zi si traieste

| aXy99 a răspuns (pentru mgtow):

Poate consuma alte lichide. Poate nu au nevoie sa bea 2l, nu e un nr. batut in cuie, daca ai 1, 5 si 40 kg nu e nevoie sa bei atat.