| anonim_4396 a întrebat:

De ieri aznoapte cand mauitam la TVcam pe la 3 dimineata laughing, a inceput sa ma doara burta putin, am zis ca nu-i nimic o sa-mi treaca, dupa cateva minute a inceput din nou sa ma doara burta, m-am intrebat ce am si poate imi era foame dar nu am mancat am continuat sa ma uit la Tv laughing, dupa o ora tot m-a durut burta si tot asa...pana cand a inceput sa mi se faca si rau si sa vomit,am zis ca nu-i nimic,poate imi trece,aiurea,ca nu mi-a trecut,m-am dus la baie si era senzatia aia nasoala cand iti vine sa vomiti, doar ca nu am vomat, doar mi s-a umplut gura de saliva (va rog sa nu radeti) :-s, si o tot scuipam in toaleta iar eu asteptam sa vomit doar ca nu vomitam. mi-a trecut,si m-am dus inapoi laTv sa mai stau putin si dupa sa ma culc. Cand ma uitam la TV tot asa,din nou s-a intamplat,si scuipam saliva ca proasta in toaleta straight face. M-am dus sa ma culc si de dimineata devreme a inceput din nou sa mi se faca rau,si pur si simplu in timp ce stateam in pat mise umplea gura de saliva... (va rog sa nu va scarbiti) m-am dus la baie si am scuipat,m-am dus inapoi in pat si mi-a trecut. Am dormit mult si cand m-am trezit TOT RAU MI S-A FACUT X-(,si tota sa m-am dus la baie si am scuipat. eu intr-o ora ba chiar mai devreme o sa ma duc undeva si mi-e frica sa nu mi se faca rau sad. VA ROG! ajutati-ma, de ce naiba tot mi se intampla asta? si cum fac sa nu imi mai fie rau, cer seriozitate. Dau funda si vot "inteligent" raspunsului care ma va ajuta. Multumesc ca ati avut rabdare sa cititi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Posibil sa faci o toxiinfectie alimentara combinata cu surmenajul dat de uitatul excesiv la TV si posibil dormitul in aceeasi camera cu un televizor fara a-l opri cu minim doua ore inainte de culcare si a aerisi camera macar 30 de minute.
In primul rand fa-ti si mananca ceva usor (orez cu morcovi, o branzica ed vaci, un ceai cald), in al doilea rand dormi suficient si ai grija sa te culci mereu inainte de ora 12, in al treilea rand, nu dormi sub nici o forma in camera cu televizorul si nu te uita la el in ultimele doua ore inainte de culcare.

| anonim_4396 explică (pentru Brigaela):

Nu dorm in aceeasi camera cu un televizor, eram in sufragerie la tv

| Brigaela a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta este bine. dar probabil ca nu ai luat cele doua ore de pauza inainte de culcare, necesare pentru creier. Ca sa nu mai zic de surmenajul dat de uitatul la TV si somnul neregulat si probabil putin (daca te culci dupa 3 si ai o viata normala in rest, inseamna ca nu dormi nici 5 ore pe noapte, ceea ce este putin)

| anonim_4396 explică (pentru Brigaela):

Doar in ziua aia am stat doar pana tarziu.

| anonim_4396 explică (pentru Brigaela):

Si mi-e frica ca imediat trebuie sa ma imbrac si sa plec de acasa. si nu vreau sa mi se faca rau, altfel ce fac?

| Brigaela a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu pleca decat daca este urgent. Dupa o astfel de noapte ar trebui sa stai cateva zile in casa, sa te refaci. Daca stiai ca trebuie sa iesi din casa zilele astea, nu era cazul sa faci un astfel de exces. Te sfatuiesc sa nu iesi nicaieri, sa-ti faci ceva usor de mancare si sa stai in pat macar pana maine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am ajuns acasa, nu mi-afost rau, dar nu zic ca m-am simtit extraordinar de bine, ma simt putin obosita ..ametita thinking O sa mananc imediat ardei umplut doar cu orez, e bine?

| zaratu a răspuns:

Eu am patit la fel ma durerea burta vomam si ma lua cu salvarea ca am avut o infectie urinara puternica mai bine te duci de urgenta la un medic

| Tanase_Diana_1982 a răspuns:

Cred ca ai facut toxiinfectie alimentara.Du-te la un doctor.Sau ceva de genu.Ia saitul asta si vezi ca jos scrie un nr de telefon.Suna acolo.Sa te faci bine.Sanatate.Pupici.Funda?

| skilletski a răspuns:

Nu mai sta treaza pana la ore tarzi deoarece nu iti face bine (si eu noapte cand stau mult timp treaz mi se face rau, dar si foame in acelasi timp), incearca sa te culci cat mai repede, dar poate fi si din cauza televizorului deoarece emite radiati care pot duce uneori (atunci cand ne uitam prea mult )pana la probleme cu ochi mai ales seara deoarece sunt mai vulnerabilei, nu numai la dureri de burta si senzatie de voma. Dar ca sa fi 100% sigura consulta doctorul de familie, deoarece eu nu sunt chiar un expert si nu am nici diploma in medicina,...

| AdyAdrian2000 a răspuns:

Posibil sa fie oboseala de vina