| CSDNCSF a întrebat:

De 2 zile am febra si nu pot sa dorm noaptea, iar pe la 3 dimineata m-am dus sa vomit,dar nu iesea nimic,doar cand scuipam era putin sange cu saliva, doar putin! Oare e o problema? Nu am vomitat sange

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| CuriousStuff a răspuns:

Posibil o hemoragie digestiva superioara (din diferite motive, depinde si de varsta) sau o problema pulmonara.
Mergi la medic, s-ar putea sa te anemizezi daca tot sangerezi de acolo fara sa-ti dai seama sau sa existe o problema mai grava in spatele acestei sangerari. Daca ti-a venit si sa versi cel mai probabil e o problema a sistemului digestiv superior si necesita mai multe investigatii pentru a pune un diagnostic de certitudine. Poate sunt varice esofagiene, poate ulcer, poate altceva, poate nimic... Asta ti-o zice doar medicul dupa consult si alte investigatii.