| CosminIonut77 a întrebat:

Salut, TPU. Am "o problema" intr-o seara am mancat pizza si am mancat cu pofta apoi am terminat si pe parcursul serii nu am avut nimic, dar cand m-am pus sa ma culc ma durea burta vomitam si aveam insomnie temporara. Ieri am mancat o farfurie de cartofi prajiti si tot lafel, pe parcursul zilei nu am avut nimic dar cand m-am pus sa ma culc incepea sa ma doara burta si imi vinea sa vomit dar nu o faceam, nu am dormit toata seara si pe la vreo 4 dim. m-a tras de aplecate si dimineata pe la 8 iarasi am senzatiile alea. Ce trebuie sa fac? De ce am senzatiile astea? Helppp.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ihvnnm a răspuns:

Pai s-ar putea sa iti fi cazut greu la stomac. Poate era fierbinte, avea coca mai putin facuta la cuptor si tu ai mancat-o mai repede. Asta se poate intampla cu orice produs de panificatie. Nu este nimic grav, adica nu e nicio boala. Dar data viitoare trebuie sa fii mai atent cand mănânci produse de panificatie. Mesteca mai mult si mănâncă mai încet ca daca nu mesteci bine, coca aceea insuficient coapta se duce ca un pietroi in stomac. Multa sănătate!winking

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Fiindca maninci porcarii. Tine regim citeva zile.

| Divy a răspuns:

Du-te la doctor
Încearcă să mănânci pâine prăjită, biscuiți.
Pentru senzația de vomă poți încerca usturoiul e posibil să vomiți după el dar te vei simți mai bine.

Îți mai recomand și lămâia și ardeiul iute!

Multă sănătate și Crăciun fericit

| Ihvnnm a răspuns:

Si încă ceva. Stai ca eu acum am văzut partea cu cartofii. Ar putea sa fie indigestie din cauza ca mănânci cu pofta. Dar ca sa fii mai sigur ar fi bine sa mergi la doctor. Sper sa fie totul binewinking