| Dooolce a întrebat:

Buna TPU.De ieri de dimineata am o durere de gat care nu imi da pace..ma doare ca si cum as avea carcel dar cred ca mi-ar fi trecut pana acum. Unii spun ca m-ar fi prins curentul..Nu pot intoarce capul, nici sa ma uit in jos de durere.Ce pot face pentru a scapa de durerea asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De dimineata? Ati dormit cu gitul strimb si, chiar nu trece repede. Ajuta masajul si miscarile (usoare) de rotire a capului.

4 răspunsuri:
| WR104 a răspuns:

Poti astepta, o sa treaca chiar daca nu foarte repede, incerca sa-ti misti gatul in asa fel incat sa te doara cat mai tare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multumesc pentru fundita. V-a trecut?

| andreeaemilia a răspuns:

Mie imi trece de fiecare data durerea de gat cu o lingura de miere si 10 picaturi se propolis sau chiar mai putine. Ia de 3 ori pe zi daca esti in stare mai grava pana-ti trece. Cand durerea e la inceput trece si de la prima utilizare dar in cazul tau trebuie macar 2-3 zile. Mai poti bea ceai de lamaie: tai o felie mai groasa de lamaie rondele o freci bine cu o lingura de zahar pana iese sucul apoi torni apa fierbinte peste, o bei cat poti de calda

| andreeaemilia a răspuns:

laughing ce nebuna is am crezut ca te doare in gat laughing oricum daca o sa ai vreodata dureri in gat nu de gat happy stii cum sa procedezi. Scuze nu am inteles bine