| anonim_4396 a întrebat:

de ieri ma tot doare capu, am febra, ametesc, imi e rau. Ce pot sa fac sa nu ma mai simt asa? Febra nu imi trece nici cu medicamente. Nu ma doare gatu sau ceva de genu asa m-a luat de ieri. Nu e vorba de sex. Nu am facut asa ceva deci nu se pune problema. Ce am? De ce ma simt asa?
Va rog un raspuns repede ca nu mai pot.
Ofer FUNDITA.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| JASMYNA88 a răspuns:

eu zic sa mergi la medicul de familie, doar el iti va spune exact ce ai, poate ai tras curent, poate e un inceput de viroza, poate e anemie, poate poate poate...de aia zic sa mergi la medic. nu dureaza mai mult de 30 de min sa mergi si dupa te vei simti mai bine. multa sanatate! si app, sexul nu da stari din asteahee hee

| xHeroinee a răspuns (pentru JASMYNA88):

Nu m-am referit ca da stari. sigur ziceau unii ca am facut neprotejat si poate o sa am un bebe de aceea am zis ca nu am facut. happy

| JASMYNA88 a răspuns (pentru xHeroinee):

Aa.okhappy eu tot zic sa mergi la medicul de familie. poate ai mancat ceva ce nu ti-a prins bine. no spa ai incercat?

| neaivan a răspuns:

Buna! Cred ca ai luat un virus, posibil sa ai un inceput de raceala /gripa, asemenea simptome am avut si eu si am fost la urgente unde mi-a facut o injectie intavenoasa! Pana am ajuns acasa nu am mai avut nimic! Nu sta asa du-te la urgente!

| xHeroinee a răspuns (pentru neaivan):

Dar nu inteleg de ce nu pot sa mananc. cand vreau sa mananc imediat vomit. straight face

| Azµre a răspuns (pentru xHeroinee):

Datorită temperaturii, i-a paracetamol + ibuprofen pentru a scădea temperatura.

| xHeroinee a răspuns (pentru Azµre):

Am luat, dar nu imi scade.

| RasfoiescPeNet a răspuns:

Eventual incearca ceva tratamente naturiste, ceaiuri etc:
http://www.mediculmeu.com/......tament.php

sau vezi:
http://www.esanatos.com/......r83877.php

| MaryUs_Leo_1995 a răspuns:

Du-te la doctor.