| Șttefania a întrebat:

De joi tot fac febra seara, insa nu ma doare nimic. Eu simt decat ca imi arde gatul, dar nu am rosu in gat. In rest nu ma doare nimic. Nu ma pot duce la Doctor deoarece este inchis si la spital nu vreau sa merg. Dupa ce imi trece nu mai am nimic. Ce pot avea?
PS: I-au pastile pentru febra [Paracetamol]

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poate fi o infecție O.R.L., trebuie să mergi la medic!
Pa, pa.

| dentartes a răspuns:

Pai daca nu ai niciun simptom in afara de febra inseamna ca e o infectie care n-a debutat inca cu semne clinice. daca persista febra mergi si fa-ti analizele.

| 44-mytel a răspuns:

Consulta medicul de familie sau mergi la un cabinet particular. s-ar putea sa ai ceva la plamani.