| SilverAsh a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare. De 1-6 Mai eu am muncit ca si promoter, siam ajuns sa am o tuse, care persista si acum, tin sa mentionez ca echipamentul meu cu pantaloni scurti nu a ajutat cand s-a lasat frigul mai spre seara, ajusesem sa scot aburi pe gura din cauza frigului, ideea este ca aceasta tuse este una cu mucus, si dupa 2 saptamani, am fost la doctoc, mi-a dat niste pastile de raceala pe care le-am luat pana la sfarsitul tratamentului, dar tusea imi tot persista. La inceput am avut febra si toate semnele de raceala, dar acum ma simt normal, nu sunt obosit, slabit, febra etc, doar tusea persista, si vroiam sa intrab daca aveti niste idei ce ar putea fi, intradevar nu am mai putut ajunge la doctor a 2-a oara deoarece am sesiune si timpul este scurt intre examene. Cea mai mare frica este sa nu am TBC, dar doar simt gatul iritat, si nu mai este chiar asa de rau cum a fost, tusele sunt mai rare, si mai putin puternice, dar tot persista. Sper sa ma puteti lamuri, oricum ma voi ma duce la doctor. Multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Hace a răspuns:

Incearca o cura de Fluimucil efervescent. Acesta dizolva secretiile dense din caile respiratorii si favorizeaza eliminarea lor. Numai bine happy