| Ionut2300 a întrebat:

Repet intrebarea, pentru ca vreau un raspuns concret

La intoarcerea gatului, in partea stanga, simt ca ma inteapa ceva in partea opusa(dreapta)...Imi amintesc ca am dormit cu gatul intr-o pozitie urata.Chiar si la incordarea gatului ma cam doare...
Trebuie sa merg la doctor? ...De atunci, din ce in ce mai des, de cand intorc gatul brusc, simt ca ma inteapa un ac, a carui durere se duce de la zona de coloana spre cefa si mai sus

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Da domnule, du-te la doctor. Cine crezi că te consultă aici pe TPU, scriindu-ți rețete?

| anonimg a răspuns:

Daca trecut mai mult de o lună de când ai dormit cu gâtul în poziția incorectă, atunci este cazul să mergi la medic.
Te-ar fi ajutat mult exercițiile fizice; acestea au rolul de a încălzi articulațiile si mușchii -chiar și ai gâtului au nevoie de asta.
Te forțezi până la obișnuită ca să dormi corect, chiar dacă asta înseamnă multe nopți nedormite.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Incearca sa nu faci miscari bruste sa te dai cu crema de genul diclofenac si mai poti lua antiinflamatoare de genul nurofenului pentru 5 zile, daca durerile persista mergi la medic sa faci o radiografie.