| mihai1353 a întrebat:

Buna TPU.De la inceputul lunii februarie a inceput sa imi apara cosurile(acnee)..am aproape 17 ani, 1 luna am incercat diferite creme si tratamente naturale(usturoi,otet,spirt, galbenus de oua si multe altele), dar scapam de cosuri si apareau altele.De 1 saptamana am fost la un dermatolog.Mi'a scris un tratament cu >skinorendimineata si isotrexin >gelseara.Pe langa mi-a recomantat si Sebium gel spumant sa il folosesc in locul sapunului.Pot sa zic ca a dat roade cat de cat tratamentul..adica nu mai am cosuri foarte mari pe fata, le'a uscat practic, dar am observat ca, cosurile continua sa iasa..adica le simt ca vor sa iasa, chiar ma mananc putin laughing dar datorita gelulilor...nu se mai fac asa mari, adica ies la suprafata dar nu cresc foarte mari.Intrebarea mea, pentru cine se pricepe..acest tratament cand in cat timp credeti ca ar da roade? Adica sa opreasca acneea, cu totul, sa nu mi se mai faca cosuribig grin DAU FUNDA : *

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mare, mare rugăminte: nu posta de mai multe ori aceeași întrebare, încarci server-ul inutil.
Ți-am răspuns la această întrebare.
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente
Pa, pa.

| Azµre a răspuns:

Fără postări multiple! Răspunsul îl ai îm prima întrebare!

| Mihaela1964 a răspuns:

Cu rabdare va trece.Pastreaza o igiena stricta, prosoapele calcate, la fel si fata de perna. Evita condimentele, cafeaua, alcoolul.Numai bine.happy