| DianaLovee123456789 a întrebat:

De o perioada lunga de timp am un disconfort la stomac, care ma deranjeaza in continuu.(ma apasa ceva la stomac) Si am o senzatie de greata. Ce poate fi? Ce imi recomandati sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| crytical a răspuns:

Poti sa faci un test de sarcina.

| Monica_Andreea_2001 a răspuns:

Daca testul iese negativ poate ca ai probleme cu pancreasul sau cu ficatul.Aceste organe pot fi supuse unor teste foarte simple ca sa vezi daca este chiar o problema. Dimineata pe stomacul gol poti manca un fruct si asteapta 30 de min.(pentru. pancreas)dupa pare noteaza cum te simti.Pt. ficat mananca un ou sau doua tot pe stomacul gol si asteapta 4 ore dupa care o sa notezi cum te simti. Daca te simti diferit dupa ambele teste si in urma unui test te simti chiar rau inseamna ca ai probleme cu organul respectiv.

| MartyyN a răspuns:

Apendicita cred, daca nu ti-ai facut-o.

| Andrei300 a răspuns:

Depinde, daca ai făcut...s.x, poți fii însărcinată, dar daca nu înseamnă ca ai crampe stomacale