| CorleoneGyovanny a întrebat:

Salut.
Cineva din familie spune ca simte un disconfort la stomac ca și cum ar avea ceva în stomac care îl apasă, in afara de asta nu are nimic altceva(e băiat) ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Doar la un control medical poate afla. Aici parerile noastre pot fi gresite.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Noi pe TPU putem spune orice... orice care e absolut irelevant pana nu se duce la un medic.

| StoicAnalysis a răspuns:

E destul de vag ce ai descris... poate fi orice. Sa se duca la medic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Disconfortul la stomac poate fi cauzat de mai multe lucruri, cum ar fi indigestia, refluxul gastroesofagian sau chiar anxietatea.
Înainte de a lua orice măsură, ar fi bine să discutați cu un medic pentru a exclude orice problemă medicală.
De asemenea, ar putea fi util să evite alimentele grase sau picante și să incerce sa manance portii mai mici, mai frecvent.