| MyHeartIsBroken a întrebat:

Buna TPU sad de sambata am rubeola... acum e sambata iar si mie mi-au disparut petele de peste tot, in afara de picioare de la genunchi in jos..luni trebuie sa merg la scoala..credeti ca imi trec pana maine seara cand o sa fac baie sad?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| bulin a răspuns:

Da, poti face dus oricand.La facultate ne invata ca pentru rubeola ar trebui sa stai 3 saptamani in casa pana nu mai esti contagioasa.Recomandarea doctorilor de la infectioase este doar 1 2 saptamani. Oricum poti face dus si luni poti merge linistita la scoala.